Strona główna » Stoły z drewna naturalnego - piękno w salonie.
  • Kup dziś, zapłać w ciągu 30 dni.

Stoły z drewna naturalnego - piękno w salonie.

Data dodania: 06-03-2020 stoły z drewna litegoNie od dziś wiadomo że stoły z naturalnego drewna dodają wnętrzu ciepła, różnorodność gatunków drewna a także wzorów jego struktury pozwala tworzyć meble o niepowtarzalnym charakterze a dzięki możliwości barwienia możemy dopasować stół kolorystycznie do każdego wnętrza.

Piękno natury, stoły z forniru i drewna litego

Nie od dziś wiadomo że stoły z naturalnego drewna dodają wnętrzu ciepła, różnorodność gatunków drewna a także wzorów jego struktury pozwala tworzyć meble o niepowtarzalnym charakterze a dzięki możliwości barwienia możemy dopasować stół kolorystycznie do każdego wnętrza.

Stoły z forniru bukowego i drewna litego.

Najczęściej spotykanym i najbardziej znanym rodzajem drewna i forniru na stołach jest drewno bukowe, posiada ono gładką strukturę. Buczyna jest drewnem twardym, poddającym się łatwo obróbce, do barwienia stosuje się lakiery, bejce i oleje naturalne. Drewno bukowe posiada delikatne ciemniejsze prążki widoczne mniej lub bardziej w zależności od wybranego koloru wybarwienia. Fornir to cienkie płaty drewna, pozyskuje się je poprzez skrawanie i mogą mieć grubość od 0,1- do 8,0 mm. Płyty forniru są klejone na prasach próżniowych z nośnikami takimi jak sklejki, płyty MDF i wiórowe, przeważnie wykorzystuje się tą technikę przy produkcji większych elementów jak np. blaty stołów.
 

Meble z drewna i forniru bukowego odznaczają się wysoką jakością i trwałością pozwalając cieszyć się nimi przez wiele lat.

 

Stoły z drewna i forniru dębowego.

Kolejnym znanym rodzajem drewna wykorzystywanym przy produkcji stołów jest synonim trwałości i siły czyli dąb. Struktura oraz barwa tego drewna pozwala tworzyć niepowtarzalne meble, dąb posiada bardzo wyraźne słoje które uwydatniają się przy barwieniu. Stoły z litego drewna czy forniru dębowego pasują do każdego wnętrza stylowego, tradycyjnego czy nowoczesnego. Fornir dębowy jest w taki sam sposób wykorzystywany w meblach jak fornir bukowy.


 

stół z blatem z forniru dębowego
Zdjęcie: Stół Leonardo z blatem z forniru dębowego.

Stół Loras w stylu loft z blatem z forniru dębowego.
zdjęcie: Stół Loras w stylu loft z blatem z forniru dębowego.


O czym należy pamiętać przy stołach wykonywanych na zamówienie.

W przypadku stołów wykonywanych na zamówienie należy zwrócić uwagę że meble z drewna litego i forniru przy każdym meblu mogą mieć inny układ słojów co także będzie wpływać na końcowy wygląd.
Okres pełnego utwardzenia lakieru to nawet 30 dni dlatego w przypadku mebli wykonywanych na zamówienie w pierwszym miesiącu użytkuj je oszczędnie.
 

Pielęgnacja stołów z drewna litego i forniru.

O stoły i meble wykonane z drewna naturalnego należy dbać, są one wrażliwe na wilgoć, jeśli coś się wyleje należy wytrzeć do sucha, w przypadku zbyt długiego zawilgocenia mogą pojawić się wybrzuszenia. Drewno jako materiał szlachetny chronić należy także przed wysokimi temperaturami, stosowanie podkładek pod gorące talerze czy kubki uchroni nas przed odparzeniami czy odbarwieniem. Odpowiednio dbając o stoły z drewna czy forniru zapewnimy im piękny wygląd na długie lata.
 

Przejdź do strony głównej
Kup dziś, zapłać w ciągu 30 dni.
Wysyłki nawet w 24 HRaty Payu
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

rata już od: miesięcznie